GLOBAL FRİENDSHIP PROGRAM

1461412825653

Global Friendship Programı uluslararası öğrencilerin Güney Kore öğrenci kültürüne daha kolay adapte olması ve alışması için MJU tarafında hazırlanan programlardan biridir. Bu program Güney Koreli ve Uluslararası öğrencilerin bir araya getirilip gruplar oluşturarak kendi gruplarının en iyi olması için belli yarışmalara tabi tutulurlar. Bu programın diğer bir amacı da farklı kültürlere sahip öğrencilerin bu yarışmalar boyunca birbirlerine farklı kültürleri tanıtmasıdır. Yani kültürel bir değişim sunmaktır.

Programın diğer bir bileşeni ise gönüllü çalışmalar yaparak yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmektir . Bu sadece öğrencilerin salt bir anlamda toplum için bir şeyler yapması  değil, aynı zamanda grup üyelerinin birbirini daha iyi tanımasına, kültürlerarası etkileşimin üst seviyeye çıkarmaya ve takım ruhunun oluşmasına da yardımcı olacaktır.

Kültürel ve gönüllü aktivitelerden oluşan Global Friendship Programı MJU üniversitesinde bulunduğunuz süre boyunca unutulmayacak unutulmayacak hatıralarla beraber ve eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. 6 hafta süren bu program süresince yeni arkadaşlar edinip Kore kültürü hakkında birçok deneyim kazanacaksınız. Program sonunda bu kazandığınız deneyim ve hatıraları bir raporla birlikte bütün grupların katıldığı bir panelde sunulacaktır. Sonuç olarak Global Friendship Programı MJU’de kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak üniversitemiz tarafından siz öğrencilerimize sunulmuştur.

1460707149947.jpg

Gregory HOUSE

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s